Koło Naukowe Modelowania Finansowego

kontakt: knmf@student.agh.edu.pllogo duze2

 

Nasze Koło Naukowe Modelowania Finansowego działa przy Wydziale Matematyki Stosowanej AGH w Krakowie pod opieką dr inż. Jerzego Dzieży. Istniejemy od 2002 roku i skupiamy studentów zainteresowanych szeroko pojętą matematyką finansową. 

 

Realizujemy liczne projekty mające na celu uzupełnienie i poszerzenie wiedzy teoretycznej zdobytej na studiach co, jak potwierdzają nasi absolwenci, znacznie ułatwia odnalezienie się w na rynku pracy.

W zakres naszych aktywności wchodzą m.in. zwykłe spotkania członków, na których wygłaszamy referaty na interesujące nas tematy, organizowanie szkoleń stacjonarnych oraz wyjazdów integracyjno-szkoleniowych, spotkania grup samokształceniowych (np. sekcja aktuarialna, sekcja VBA),  wysyłanie do członków koła cotygodniowej Piguły Informacji Giełdowych, a także udział (czynny i bierny:-) w konferencjach naukowych. Natomiast naszym flagowym projektem jest coroczna Krakowska Konferencja Matematyki Finansowej.

Bardzo ważne dla nas jest utrzymywanie kontaktów z firmami z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Na chwilę obecną współpracujemy z wieloma firmami specjalizującymi się w takich dziedzinach jak zarządzanie ryzykiem, handel na giełdzie czy bankowość inwestycyjna. Często zapraszamy przedstawicieli firm na spotkania, które mają charakter eksperckich wykładów połączonych z prezentacją praktycznych rozwiązań, jak również dzielenia się doświadczeniem na

dany temat.  Chętnie też przyjmujemy zaproszenia do siedzib firm :-P

Nawiązujemy też aktywną współpracę z innymi studenckimi kołami o podobnym profilu.

Podzielasz nasze zainteresowania? Masz ciekawe pomysły, które chciałbyś zrealizować? A może chcesz się podzielić swoją wiedzą lub doświadczeniami? Przyłącz się do nas i już dziś zacznij przygodę z matematyką finansową! 

Pamiętaj, że KNMF to nauka, ale również zabawa!!! ;-D

NASI PARTNERZY

WYDARZENIA

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Joomla templates by Joomlashine