IV KKMF – Opis projektu2018-08-22T13:11:09+02:00

MATEMATYCZNE UJĘCIE RYZYKA W OBSZARZE FINANSOWYM I ENERGETYCZNYM

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tytułem „Matematyczne ujęcie ryzyka w obszarze finansowym i energetycznym” już 17-19 kwietnia 2015 roku w Krakowie! 

Konferencja potrwa trzy dni i będzie się składała z czterech bloków tematycznych oraz konkursu studenckich referatów. Podczas każdego bloku nasza uwaga będzie skierowana na odmienne aspekty matematyki finansowej, by całościowo zaprezentować wszechstronny obraz zagadnienia. Uczestnicy Konferencji będą mieli niepowtarzalną okazję poszerzyć wiedzę na temat ubezpieczeń, inwestycji, zarządzania ryzykiem czy metod matematycznych wykorzystywanych w finansach i energetyce, jak również zaczerpnąć cennych wskazówek i porad od ludzi, którzy posługują się tymi matematycznymi narzędziami zawodowo.    

Podczas pierwszego dnia konferencji odbędą się dwa bloki tematyczne: blok naukowy i blok firm. W bloku naukowym znajdziemy prelekcje znakomitych profesorów i pracowników naukowych. Podczas tej części wystąpi m. in. prof. Piotr Kobak z AGH oraz dr inż. Andrzej Kulik CFA, PRM – dyrektor regionalny warszawskiego oddziału PRMIA (Professional Risk Managers International Association). Blok firm składać się będzie z dwóch części. W pierwszej z nich zaprezentują się przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych czy firmy EY.

Następnie po raz pierwszy na Krakowskiej Konferencji Matematyki Finansowej odbędą się WARSZTATY TEMATYCZNE! Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w jednych z kilku warsztatów prowadzonych przez pracowników firm branży finansowej. Tematyka warsztatów będzie tak dobrana, aby każdy znalazł coś dla siebie. Ponieważ warsztaty będą odbywały się równolegle, zamieścimy wkrótce szczegółowe informacje o każdym z warsztatów – aby każdy mógł się zorientować, który z warsztatów interesuje go najbardziej. Co ważne, będą osobne zapisy na warsztaty. Liczba miejsc będzie ograniczona !!!

KONKURS „Case Study EY”.  Podczas Konferencji uczestnicy będą mieli niepowtarzalną możliwość uczestnictwa w konkursie, który specjalnie dla nas przygotowała firma EY! Będzie to case study, którego treść uczestnicy otrzymają drogą mailowa po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego do konkursu. Następnie prześlą swoje rozwiązania, które ocenią pracownicy firmy. W konkursie przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody. Wyniki zostaną ogłoszone pierwszego dnia Konferencji podczas wykładu firmy EY. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Sprawdźcie, czy podołacie zadaniu, jakie przed uczestnikami Konferencji postawiła firma EY!

Drugi dzień konferencji to czas dla rynkowych praktyków, którzy podzielą się ze słuchaczami  swoją wiedzą i doświadczeniem. Ten dzień rozpoczniemy od bloku biznesowego, w którym wystąpią: Ireneusz Łazor – Prezes Towarowej Giełdy Energii, Bartosz Krysta – Członek Zarządu w spółce ENEA Trading oraz Piotr Siejda z Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Po przerwie nastąpi blok poświęcony rynkowi energii, w którym zaprezentują się m. in. Bartosz Milewski orazSzymon Koc z Hermes Energy Group oraz Jacek Sadowski z PGNiG. W tej części dowiemy się, jak szerokie zastosowanie mają modele matematyczne w energetyce.

Ostatniego dnia tj. w niedzielę odbędzie się konkurs referatów, do udziału w którym gorąco zachęcamy wszystkich studentów. Każdy z referentów otrzyma pamiątkowy upominek, a dla autora najlepszego referatu przewidujemy atrakcyjną nagrodę.

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który w wyznaczonym terminie dokona rejestracji otrzyma certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne oraz pakiet upominkowy.

Część nieoficjalna. Jak co roku oprócz oficjalnej części przewidujemy część integracyjną, do której należeć będzie m. in. spotkanie w klubie studenckim „Gwarek”.

W przerwach między wykładami uczestnicy Konferencji będą mogli posilić się kanapkami, gorącą kawą i herbatą czy słodkimi ciastkami.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: knmf@student.agh.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!