V KKMF – Opis projektu2018-08-22T12:41:31+02:00

Mathematical Methods for Quantitative Finance

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej Konferencji Naukowej która odbędzie się już 15-17 kwietnia 2016 roku w Krakowie !!!

Konferencja potrwa trzy dni w czasie których wygłoszonych zostanie ponad dziesięć wykładów, odbędą się liczne warsztaty tematyczne, jak również przeprowadzony zostanie konkurs studenckich referatów. Konferencja podzielona jest na cztery główne bloki tematyczne.

Uczestnicy Konferencji będą mieli doskonałą okazję poszerzyć swoją wiedze z zakresu ubezpieczeń, inwestycji czy matematycznych metod wykorzystywanych do zarządzania ryzykiem. Dodatkowo będzie możliwość wysłuchania opinii od osób zajmujących się tą tematyką zawodowo.

Pierwszego dnia Konferencji odbędą się dwa bloki tematyczne blok naukowy oraz blok firm. W bloku naukowym znajdziemy prelekcje przygotowane przez znakomitych pracowników naukowych. Podczas tej części będziemy mogli poznać matematykę finansową od strony teoretycznej. W bloku firm wystąpią przedstawiciele znanych firm zajmujących się tematyką finansową.

Następnym punktem pierwszego dnia Konferencji będą Warsztaty Tematyczne. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział tylko w jednych kilku warsztatów. Tematyka warsztatów będzie zróżnicowana dlatego każdy z pewności znajdzie coś dla siebie. Warsztaty będą odbywały się równolegle w kilku salach wykładowych.

Drugiego dnia Konferencji będziemy mogli uczestniczyć w dwóch blokach tematycznych. Pierwsza część poświęcona będzie praktycznemu zastosowaniu wiedzy finansowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się z nami osoby związane od dłuższego czasu z rynkiem kapitałowym. W bloku Quantów wystąpią osoby pracujące na co dzień w działach zajmujących się modelowaniem ryzyka w znanych firmach międzynarodowych.

Trzeci dzień Konferencji (niedziela) poświęcony jest Konkursowi Studenckich Referatów. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek, a dla najlepszego referenta czekać będzie atrakcyjna nagroda. Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału.

Część nieoficjalna Konferencji. Jak co rok przygotowaliśmy wiele atrakcji dla uczestników Konferencji. W piątkowy wieczór planujemy przeprowadzenia wieczoru gier planszowych, natomiast sobotni wieczór przeznaczony jest na coroczną zabawę w klubie studenckim „Gwarek”.

W przerwach między wykładami uczestnicy Konferencji będą mogli posilić się kanapkami, gorącą kawą i herbatą czy słodkimi ciastkami.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: knmf@student.agh.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!