V KKMF – Warsztaty tematyczne2018-08-22T12:42:54+02:00

Podczas V Krakowskiej Konferencji Matematyki Finansowej uczestnicy będą mieli okazje wziąć udział  w czterech różnych warsztatach tematycznych. Wszystkie odbędą się równolegle dlatego każdy z uczestników będzie mógł wybrać tylko jeden warsztat. 

Uwaga: Miejsca są ograniczone.

UBS

Warsztat organizowany przez firmę UBS odbędzie się w pracowni komputerowej.
Tematem warsztatu będzie „Wycena i analiza ryzyka portfela nieruchomości”.
Prowadzony będzie przez dr Grzegorza Goryla, który pokaże nam z jakimi problemami spotyka się Quant pracujący w firmie UBS.

ilość miejsc: 15

GPW

Warsztat organizowany przez Dział Rozwoju Rynku GPW.
Tematem warsztatu będzie „Jak polepszyć stopę zwrotu portfela inwestycyjnego- strategii Covered Call”. Prowadzony będzie przez Filipa Duszczyka. Warsztat ten jest skierowany do wszystkich zainteresowanych tematyką giełdowych inwestycji. Będzie możliwość poznania kilku innowacyjnych sposobów na zainwestowanie pieniędzy oraz zapoznania się z tym, jak w rzeczywistości wygląda świat giełdowych transakcji.

ilość miejsc: 50

State Street

Warsztat organizowany przez firmę State Street. W miarę możliwości proszę o przyniesienie laptopów (wystarczy jeden laptop na dwie osoby).
Tematem warsztatu będzie „Budowanie modeli ryzyka kredytowego”. Prowadzony będzie przez Kamila Makiela, który przybliży nam zagadnienia związane z ryzykiem. Między innymi poznamy sposoby obliczania oraz analizowania ryzyka.

ilość miejsc: 50

Quantitative Finance

Warsztat prowadzony przez fundacje Quantitative Finance. Tematem warsztatu będzie „Data mining i symulacje w R”. Prowadzony będzie przez Macieja Nasińskiego w formie zajęć praktycznych w R. Między innymi dowiemy się jak przeprowadzić symulacje milionów modeli oraz poznamy inne zastosowanie tego języka programowania.

ilość miejsc: 50

 Zapisy na Warsztaty