VI KKMF – Opis projektu2018-08-22T12:15:29+02:00

Implementing Models in Quantitative Finance

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej Konferencji Naukowej która odbędzie się już w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku w Krakowie !

W tym roku konferencja potrwa trzy dni. W ich trakcie zostanie wygłoszonych ponad 10 wykładów, zostaną zorganizowane warsztaty tematyczne, a także odbędzie się konkurs studenckich referatów. Konferencja podzielona będzie na dwa główne bloki tematyczne: Blok naukowy oraz blok biznesowy.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczniemy Blokiem Naukowym. W jego trakcie zostaną wygłoszone wykłady z zakresu teoretycznej matematyki finansowej wskazujące również na jej zastosowania w praktyce. Kolejnym elementem pierwszego dnia będą Warsztaty Tematyczne. Wśród nich znajdziemy między innymi szkolenia z zakresu VBA, R, czy Python’a.

Drugiego dnia konferencji będziemy mogli uczestniczyć w Bloku Biznesowym. Będzie to świetna okazja do spotkania z przyszłymi pracodawcami. Swoim doświadczeniem podzielą się z nami m.in. osoby pracujące na co dzień w działach zajmujących się modelowaniem ryzyka w znanych firmach międzynarodowych.

Trzeci dzień konferencji poświęcimy na przeprowadzenie konkursu studenckich referatów. W tym roku zapisy otworzymy również dla osób ze studiów doktoranckich, a także absolwentów, którzy zakończyli studia w ostatnich latach. Szczegóły na ten temat pojawią się już wkrótce.

Jak co roku planujemy również przeprowadzić spotkania integracyjne – zarówno w piątek jak i w sobotę – na których uczestnicy będą mogli poznać się lepiej i odprężyć się po całym dniu.

W przerwach między wykładami uczestnicy będą mogli posilić się kanapkami, gorącą kawą i herbatą, a także słodkimi ciastkami.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail: knmf@student.agh.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!